E-mail: از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد. . از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

تجدید چاپ کتاب «ایوان بونین و مشرق زمین» تألیف خانم دکتر مرضیه یحیی پور

 کتاب ایوان بونین و مشرق زمینکتاب ایوان بونین و مشرق زمین نخستین بار در سال 1386 توسط انتشارات دانشگاه تهران به چاپ رسید و اولین کتابی بود که به شکل مستقل دربارۀ ایوان بونین شاعر و نویسندۀ معاصر روسی و آثارش در ایران منتشر شد. این اثر پس از انتشار به عنوان کتاب مرجع مورد بهره برداری پژوهشگران ایرانی و نیز خارجی آثار ایوان بونین قرار گرفته است و در حال حاضر از این کتاب به عنوان یکی از منابع اصلی دربارۀ آثار ایوان بونین در رساله های دکترا در کشورهای روسیه، تاجیکستان،... ارجاعات زیادی داده می شود.

مؤلف در چاپ دوم، مباحث جدیدی به کتاب اضافه کرد. پس از چاپ نخست، مقالاتی هم دربارۀ آثار نویسنده مرتبط با موضوع کتاب در نشریات داخلی و خارجی به چاپ رساند که از آن جمله می توان تحليل داستان «مرگ پيامبر» ايوان بونين در كلاس هاي درس دانشگاه تهران؛ بازتاب حکایات سعدی در داستان های «سایۀ هما» و «مرگ پیامبر» ایوان بونین نویسندۀ سدۀ بیستم روسیه؛ حکمت شیخ سعدی در گفتار نویسندگان روسی (براساس آثار بونین)؛ میراث شیخ سعدی در اندیشه های فلسفی و هنری متون روسی (بر اساس آثار ایوان بونین)؛ بازتاب طبیعت ایران در اشعار ایوان بونین؛ جلوه های کلام شیخ سعدی، رحمة الله علیه، در ادبیات روسی (بر اساس اشعار پوشکین و آثار ایوان بونین)... را نام برد. عناوین و مشخصات کلیۀ مقالات در منابع پایان کتاب آمده است.

با توجه به استقبال خوانندگان و پژوهشگران از آثار بونین، مؤلف بر آن شد تا بر اساس پژوهش‌های جدید مطالبی که بیشتر آن اشعاری با موتیوهای شرقی است به کتاب بیافزاید. در حال حاضر کتاب شامل 2 داستان و 49 شعر از بونین است که 18 شعر آن (اهورا مزدا؛ پرنده آشیانه دارد،...؛ پروردگارا، از تو...؛ حجرالاسود کعبه؛ حکم؛ در میان ستاره ها؛ روز حساب؛ زائر؛ زینب؛ ستاره‌ها می‌تابند بر فراز...؛ شتر فش فش می کند و برنمی خیزد؛ مزار شاعر؛ مقام؛ مقبرۀ راحیل؛ مقبرۀ صفیه؛ نشیب کوه ها؛ همه جا جنگل و جنگل؛ وطن...) جدید است. علاوه بر آن بخش هایی از داستان هایی مانند پرندگان آسمانی و مادر تعمیدی، که موضوع آن ها مرتبط با سعدی و مشرق زمین است با تحلیل در کتاب آورده شده است.

فهرست اشعار کتاب ایوان بونین و مشرق زمین در چاپ دوم‎ را میتوانید از طریق این لینک دانلود کنید:  لینک دانلود

صفحه اصلی اخبار سایت علمی فرهنگی تجدید چاپ کتاب «ایوان بونین و مشرق زمین» تألیف خانم دکتر مرضیه یحیی پور