E-mail: از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد. . از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

گزارش نشست علمی دانشگاه شهید بهشتی با حضور اساتید دانشگاه دولتی زبان شناسی مسکو

نشست زبانشناسی دانشگاه شهید بهشتینشست علمی گروه زبان روسی و اسلاوی دانشگاه شهید بهشتی با حضور سه نفر از اساتید دانشگاه دولتی زبانشناسی مسکو و با حمایت شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی و انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی صبح یکشنبه، سی‌ام مهرماه و از ساعت 10 الی 12 در سالن ناصرخسروی دانشکده‌ی ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

در این نشست که اساتید زبان فارسی و روسی هر دو کشور حضور داشتند، به موضوعاتی نظیر تبادلات فرهنگی و اختلاف‌های زبانی روسی و فارسی پرداخته شد.
آقای دکتر پالیشوک، رئیس مرکز زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دولتی زبان‌شناسی مسکو، به ویژگی‌های آموزش زبان‌های فارسی و روسی به مترجمان، با تاکید بر مسائل فرهنگی اشاره کرد، سپس خانم دکتر گوسینووا، یکی دیگر از اعضای هیئت روسی و معاون رئیس دانشگاه دولتی زبان‌شناسی مسکو، به بررسی علایم سجاوندی و دیالوگ در فیلم‌های سینمایی پلیسی پرداخت و همچنین در ادامه‌ی جلسه، پروفسور سیلانتیف، استاد فرهنگ‏پژوهی دانشگاه دولتی زبان‏شناسی مسکو، درباره‌ی همکاری مشترک ایران و روسیه در زمینه مبارزه با افراط گرایی و تروریسم و چشم اندازهای آینده آن سخنرانی کردند.

در پایان نشست، ضمن جمع‌بندی موضوعات مطرح شده، دانشجویان و علاقه‌مندان زبان روسی حاضر در جلسه، پرسش‌های خود را حول مسائل مطرح شده، بیان کردند.

پس از اتمام سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ، ضیافت نهاری با حضور آقای دکتر اسماعلیل‏پور به عنوان ریاست محترم مرکز «آزفا» برگزار شد و در انتها، یک جلد «شاهنامه فردوسی» نفیس از طرف گروه زبان روسی و اسلاوی به هیات روسی اهدا شد.

نشست زبانشناسی دانشگاه شهید بهشتی نشست زبانشناسی دانشگاه شهید بهشتی

صفحه اصلی اخبار سایت گزارش همایش ها گزارش نشست علمی دانشگاه شهید بهشتی با حضور اساتید دانشگاه دولتی زبان شناسی مسکو