E-mail: از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد. . از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

گزارش برگزاری اولین همایش اقتصاد و کارآفرینی در حوزه زبان‌های خارجی

در تاریخ ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ اولین همایش اقتصاد و کارآفرینی ( کسب و کار) در حوزه زبان های خارجی به همت پردیس فناوری کیش و با همکاری انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی به عنوان یکی از حامیان در تالار روح الامینی باغ نگارستان برگزار گردید. آقای دکتر مهدی محمدبیگی دبیر انجمن به عنوان مدیر پنل تخصصی و داور علمی در این همایش حضور داشت و همچنین سرکار خانم دکتر معتمدنیا و آقای دکتر همت زاده از دیگر اعضای انجمن به عنوان اعضای کمیته علمی همایش بودند.

همایش راس ساعت با پخش سرود ملی و قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید با حضور شخصیت‌های عالی رتبه از سازمانهای دولتی، استادان برجسته و دانشجویان در حوزه های مختلف آغاز شد، در ابتدا دکتر علی اکبر جباری رئیس دانشکده زبانهای خارجی دانشگاه یزد و دبیر علمی همایش سخنرانی کردند و گزارشی کوتاه نسبت به همایش ارائه کردند و گفتند 26 مقاله را داوران برای این همایش مناسب دانسته‌اند که تعدادی از آنها بصورت شفاهی ارائه خواهد شد پس از ایشان دکتر کامران ترابی با اشاره به تفاوت‌های زنان و مردان، حوزه کار و شناخت مشتریان و نحوه تعامل با بازار کار سخنان خود را ایراد نمودند و در آخر دکتر فرهاد نبی از دانشگاههای جامع علمی و کاربردی و پیام نور در مورد قابلیت زیاد بازار کار برای حوزه زبان‌های خارجی و نیاز مداوم بازار به متخصصان این حوزه صحبت نمودند. از میهمانان ویژه این مراسم خانم دکتر فائزه بهزاد نژاد مشاور رئیس و مدیر کل بین الملل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بودند.

بعد از پذیرایی و تنفس، دکتر علی اکبر جباری در ده دقیقه مقاله علمی خود را ارائه کردند و سپس پنل تخصصی اول با حضور جناب آقای دکتر مهدی محمدبیگی دبیر انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی (مدیر پنل)، جناب آقای دکتر فرهاد نبی (داور علمی) و سرکار خانم دکتر نرگس هوشمند همدانی کارشناس مسول امور بین الملل دانشگاه علم و صنعت و مدرس دانشگاه شهید بهشتی (داور علمی) آغاز به کار کرد. در این پنل مقاله آقای ابراهیم حاج خان میرزایی صراف و مقاله سرکار خانم مهرنوش اسلامی بصورت شفاهی ارائه گردید، و سپس داوران و حاضرین از ایشان سوالاتی پرسیدند و در انتها آقای دکتر مهدی محمدبیگی با سخنرانی و اشاره به فضاهای بکر در این حوزه جهت بهتر شدن فضای کسب و کار چند پیشنهاد کاربردی ارائه کردند و جهت حمایت از فارغ التحصیلان حوزه زبان‌های خارجی از توسعه این حوزه توسط پیشکسوتان سخن گفتند در پایان گزارشگر پرس تی وی با اجازه از هیات داوران خاطراتی را از تجربه شخیصش و فراگیری زبان خارجی را به زبان انگلیسی بیان نمود و اینکه چطور دانستن یک زبان خارجی راه اشتغال را برایش فراهم کرده است.

بعد از ناهار و نماز، کارگاه تربیت مدرس زبان های خارجی آنلاین TTCO با تدریس سرکار خانم سپیده هماپور (دبیر اجرایی همایش) بصورت همزمان با پنل تخصصی دوم که با سخنرانی آقای محمدرضا اربابی رئیس انجمن صنفی مترجمان تهران به عنوان (مدیر پنل) و با حضور جناب آقای دکتر فرهاد نبی (داور علمی) و جناب آقای دکتر مهدی محمدبیگی (داور علمی) برگزار گردید. در این پنل مقاله سرکار خانم عطیه اسکندری، مقاله سرکار خانم اعظم غلامی و مقاله سرکار خانم لیلا محمودی بصورت شفاهی ارائه گردید و با سخنرانی آقای دکتر ابطحی در پایان خاتمه یافت.
همچنین درکارگاه یاد شده اولین کتاب آموزش زبان انگلیسی workshop1 با نگاه به متناسب بودن با فراگیر بومی، توسط پردیس فناوری کیش به نویسندگی سپیده هماپور در اولین همایش اقتصاد و کارآفرینی در حوزه زبانهای خارجی معرفی شد.

در مراسم اختتامیه با اهدای لوح و تقدیرنامه از سرکار خانم مهرنوش اسلامی و از سرکار خانم غلامی بخاطر ارائه مقالات برتر از دید داوران تقدیر شد و به دیگر آقای صراف و سرکار خانمان اسکندری و محمودی تقدیرنامه داده شد.

سایر حامیان برگزاری:
دانشگاه تهران – معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگی و اجتماعی، کانون مطالعات بینارشته‌ای فرهنگی
دانشگاه الزهرا- دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی
دانشگاه یزد – دانشکده زبانهای خارجی
دانشگاه آزاد اسلامی – واحد تهران مرکزی و دانشکده زبانهای خارجی
انجمن علمی زبان و ادبیات فارسی
اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان
انجمن صنفی مترجمان تهران
پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی
مرکز انتقال فناوری های پیشرفته کیش
پایگاه مقالات علمی سیویلیکا
شبکه برون مرزی صدا و سیما پرس تی وی
شرکت هواپیمایی هما
و…

اولین همایش اقتصاد و کارآفرینی در حوزه زبان های خارجیاولین همایش اقتصاد و کارآفرینی (کسب و کار) در حوزه زبان های خارجی

اولین همایش اقتصاد و کارآفرینی در حوزه زبان های خارجی

صفحه اصلی اخبار سایت گزارش همایش ها گزارش برگزاری اولین همایش اقتصاد و کارآفرینی در حوزه زبان‌های خارجی