E-mail: از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد. . از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

گزارش نشست علمی- تخصصی "ایران شناسان روس و ایران شناسي در روسيه"

نشست علمی- تخصصی "ایران شناسان روس و ایران شناسي در روسيه"در راستای فعالیت انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی نشست علمی- تخصصی «ایران شناسان روس و ایران شناسي در روسيه» در دانشکده ادبيات دانشگاه الزهراء (س) گروه زبان روسی با حمایت شورابی بررسی متون و بخش روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبائی (ره) روز دوشنبه ۳۰ بهمن ۹۶ ساعت ۱۳ در محل تالار حافظ برگزار کرد.

سخنران اين نشست آقاي دکتر بولات فتکولين دکتراي زبانشناسی مقابله‌ای  از دانشگاه دولتي چليابينسك بودند. ايشان در سخنراني خود بيشتر به معرفي دانشگاه چليابينسك و رشته ايرانشناسي در دانشكده اوراسيا و شرق پرداختند، در ادامه برخي از ايرانشناسان معروف روسيه را نام بردند. علاوه براين، ايشان در سخنراني خود با توجه به روابط دوستانه ايران و روسيه به زمينه هاي مختلف همكاري در بخشهاي اقتصادي، سياسي، ديني، فرهنگ، آموزشي و ... نيز اشاره كردند. و همچنین اشاره‌ای به سایت‌های معتبر ایرانی برای ایران‌شناسان روسیه و اهمیت اعتبار آنها صحبت کردند و در ادامه چند سایت روسی را به دانشجویان و اساتید زبان روسی ایران معرفی کردند که متقابلا ایشان نیز بتوانند به منابع دست اول دسترسی داشته باشند.

در آخر جلسه پرسش و پاسخ مطرح شد. و در پايان هديه اي به رسم يادبود از صنایع دستی ایرانی که کار دانشجویان دانشگاه الزهرا بود به ايشان اهدا گرديد. پس از جلسه نشستی کوتاه با اعضای هیات علمی گروه زبان روسی دانشگاه الزهرا و دبیر انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی تشکیل شد و تعدادی كتاب نوشته اعضاي هيأت علمي گروه زبان روسي به آقای دکتر بولات فتكولين اهدا گردید.

نشست علمی- تخصصی "ایران شناسان روس و ایران شناسي در روسيه"نشست علمی- تخصصی "ایران شناسان روس و ایران شناسي در روسيه"

صفحه اصلی اخبار سایت گزارش همایش ها گزارش نشست علمی- تخصصی "ایران شناسان روس و ایران شناسي در روسيه"