E-mail: از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد. . از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

گزارش سخنرانی خانم دکتر گوسینوا، استاد دانشگاه دولتی زبان شناسی مسکو

سخنرانی خانم دکتر گوسینوا استاد دانشگاه دولتی زبان شناسی مسکو در دانشکده ادبیات دانشگاه الزهرا

سخنرانی دکتر گوسینوا، استاد دانشگاه مسکوبه همت انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی و با همکاری گروه زبان روسی دانشگاه الزهراء و گروه تخصصی زبان‌های خارجی شورای بررسی متون روز چهارشنبه مورخ ۲ آبان ماه سال 1397، در راستای عملیاتی شدن تفاهم‌نامه همکاری بین انجمن و دانشگاه دولتی زبانشناسی مسکو، سه تن از اساتید برجسته آن دانشگاه به همراه دبیر انجمن آقای دکتر مهدی محمدبیگی در دانشگاه الزهراء حضور یافتند.
در ابتدا سرکار خانم دکتر دست آموز مدیر گروه زبان روسی دانشگاه الزهراء به میهمانان خوش آمد گفتند و حضور ایشان را در این دانشگاه مغتنم شمردند و در ادامه پس از معرفی میهمانان، خانم دکتر گوسینوا به سخنرانی درباره‌ی ضرب المثل‌ها و محتوای طنز مقالات کوتاه در روزنامه‌ها پرداختند و به سبک‌های مختلف و ویژگی‌های مختلف آنها اشاره کردند که بسیار مورد توجه اساتید و دانشجویان قرار گرفت.
سخنرانی دکتر گوسینوا، استاد دانشگاه مسکوپس از پایان سخنرانی، خانم دکتر ایرینا میخائیلاونا شوکینا رئیس مرکز همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه زبان شناسی مسکو و خانم دکتر اینارا علیونا گوسینوا معاون آموزشی و سیاست گذاری در امور جوانان دانشگاه و آقای پروفسورالکساندر پالیشوک ایران شناس و استاد زبان فارسی آن دانشگاه به دعوت مدیرگروه زبان روسی به همراه دبیر انجمن از مرکز همکاری با پوشکین در دانشگاه الزهراء بازدید کردند. و در پایان خانم دکتر سعیده دست‌آموز اثر تازه تالیف خودشان به نام «ادبیات روسیه» را به همراه تعدادی از نشریات علمی دانشجویان زبان روسی به میهمانان به عنوان هدیه تقدیم کردند.

صفحه اصلی اخبار سایت گزارش همایش ها گزارش سخنرانی خانم دکتر گوسینوا، استاد دانشگاه دولتی زبان شناسی مسکو