E-mail: از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد. . از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

گزارش نشست علمی بررسی تاریخچۀ اصطلاح شناسی در روسیه

نشست علمی کمیته فرهنگ نگاری انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی روز یکشنبه مورخ 29 مهر ماه 1397 از ساعت 12 الی 14، در سالن فرهیختگان، دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس برگزارشد.

در این نشست که جمعی از اساتید، دانشجویان و علاقه‌مندان زبان روسی حضور داشتند، خانم سونیا سادات محمودیان، دانشجوی دوره‌ی دکتری دانشگاه تربیت مدرس، در مورد «تاریخچۀ اصطلاح شناسی در روسیه» سخنرانی کردند. ایشان با بررسی جایگاه اصطلاح‌شناسی در جهان به معرفی سه مکتب مهم در علم اصطلاح‌شناسی (وین، مسکو و پراگ) پرداختند و چگونگی ایجاد علم اصطلاح‌شناسی در روسیه که شامل آشنایی با پایه گذاران، اهداف و وظایف مکتب مسکو بود را تشریح کردند و در  ادامه دانشجویان و حاضرین را با برخی از اصطلاح‌شناسان دورۀ معاصر روسیه و آثار آنها آشنا کردند.

این نشست علمی با همت انجمن علمی دانشجویی زبان روسی و کمیته فرهنگ نگاری انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی و همکاری گروه زبان روسی دانشگاه تربیت مدرس برگزار گردید.

سونیا سادات محمودیان، تاریخ اصطلاح شناسیسونیا سادات محمودیان، تاریخ اصطلاح شناسی

صفحه اصلی اخبار سایت گزارش همایش ها گزارش نشست علمی بررسی تاریخچۀ اصطلاح شناسی در روسیه