E-mail: از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد. . از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

سومین جشنوارۀ ملی تئاتر دانشجویی به زبان روسی در دانشگاه الزهرا

سومین جشنواره ملی تئاتر دانشجویی به زبان روسی در دانشگاه الزهرا(س) به همت معاونت فرهنگی دانشگاه الزهرا(س) و انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی و دانشکده ادبیات برگزار شد. این جشنواره با حضور ده گروه نمایشی از دانشگاههای آزاد، الزهرا(س)، تربیت مدرس، شهید بهشتی، دانشگاه تهران، دانشگاه بجنورد، دانشگاه علامه طباطبایی و مرکز آزفای دانشگاه علامه طباطبایی در روز چهارشنبه 29 آبانماه از ساعت 8:30 الی 16 برگزار شد. دبیری جشنواره را دکتر زینب صادقی عضو هیأت علمی گروه زبان روسی دانشگاه الزهرا(س) بر عهده داشت. داوری جشنواره را آقایان دکتر حسین غلامی، دکتر منوچهر نگمت‌اوف و دکتر مجید رضایی بر عهده داشتند. جشنواره با سخنرانی سرکار خانم دکتر ندا گلیجانی‌مقدم معاونت محترم فرهنگی-اجتماعی دانشگاه الزهرا(س) و همچنین سخنرانی آقای دکتر جان‌اله کریمی‌مطهر رئیس محترم انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی و دکتر زینب صادقی دبیر جشنواره آغاز شد. از جشنواره استقبال بسیار خوبی به عمل آمد و اساتید و دانشجویان دانشگاههای مختلف تهران و شهرستانها در آن حضور داشتند. سرکار خانم دکتر محبوبه مباشری، رییس محترم دانشکده ادبیات و جناب آقای الکساندر مازیرکا دبیر اول سفارت فدراسیون روسیه در ایران نیز از حاضرین در جشنواره بودند.

نمایش خواستگاری (بر اساس نمایشنامۀ چخوف) که با همکاری مشترک دانشجویان مرکز آزفای دانشگاه علامه طباطبائی (دانشجویان دانشگاههای چلیابینسک، دانشگاه زبانشناسی مسکو و دانشگاه اوستیای شمالی) و دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) به سرپرستی دکتر زینب صادقی و دکتر مریم شفقی به اجرا درآمد، رتبۀ اول را به طور مشترک با گروه نمایشی «مدرسۀ شاد» از دانشگاه شهید بهشتی به سرپرستی دکتر رضوان حسن‌زاده کسب کردند. رتبۀ دوم جشنواره نیز مجدداً از آن دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) با نمایش «میکروسکوپ» به سرپرستی دکتر زینب صادقی شد. رتبۀ سوم را نیز دانشجویان دانشگاه بجنورد با نمایش «بوقلمون صفت» اثر چخوف به سرپرستی دکتر صیامی و آقای مؤمنی کسب کردند.

از آقای علی گرجی دانشجوی دانشگاه آزاد به عنوان بازیگر برتر مرد در نمایش «در مهمانی چخوف» با سرپرستی دکتر یولیا زوتووا و از خانم سوزان محمدی پور قمی دانشجوی دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان بازیگر برتر زن در نمایش «آرزو» به سرپرستی آقای سعید فنجانی تقدیر به عمل آمد. از گروه نمایش «این است پروردگار من!» دانشجویان دانشگاه تهران با سرپرستی سرکار خانم دکتر مرضیه یحیی‌پور به خاطر بهترین ایده، از نمایش «فرمانروای گرسنگان» دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس به سرپرستی دکتر آبتین گلکار به خاطر بهترین کارگردانی، از نمایش «آخرین مهلت» دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی به سرپرستی دکتر مهناز نوروزی به خاطر داشتن محتوای اخلاقی و از نمایش «از اشتباهات می‌آموزیم» کمیتۀ فرهنگ نگاری انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی به سرپرستی آقای دکتر هادی بهارلو به خاطر داشتن محتوای آموزشی و درسی تقدیر به عمل آمد. هدف از برگزاری جشنواره حاضر، ارتقای سطح زبانی دانشجویان و ایجاد انگیزه و اشتیاق برای مطالعه بیشتر بود. جشنواره با تقدیم هدایا و لوح‌های تقدیر به دانشجویان و تقدیر از سرپرستان گروه‌های نمایشی و داوران جشنواره خاتمه یافت.

 

گالری عکس سومین جشنواره ملی تئاتر دانشجویی به زبان روسی

صفحه اصلی اخبار سایت گزارش همایش ها سومین جشنوارۀ ملی تئاتر دانشجویی به زبان روسی در دانشگاه الزهرا