E-mail: از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد. . از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

نقد و بررسی رمان شعری «یوگنی آنگین» اثر آلکساندر پوشکین

نقد و بررسی رمان شعری «یوگنی آنگین» اثر آلکساندر پوشکین توسط سرکار خانم دکتر معصومه معتمدنیا عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران 18 آذرماه برگزار گردید.

ایشان در ابتدا اشاره کردند به معرفی الکساندر سرگیویچ پوشکین، برجسته‏‌ترین شاعر قرن نوزدهم که از خانواده‌ای اشرافی، زاده شد پرداختند. و ادامه دادند جامعه و حکومت، همـواره افکـار او را به خـود مشغول می‌ساخت. در آثار او قشرهای مختلف جامعه به تصویر کشیده شده‌اند، از جمله دهقانان، رعیت‌ها وحاکمان. علاوه بر همة این افراد، پوشکین در آثار خود، به خوبی گونه‌سازی انجام می‌داد. در آثار او شخصیت‌ها و قهرمانان ادبی مختلفی مانند «قهرمانان کوچک»، «آدم‌های زیادی» و دیگر شخصیت‌ها به چشم می‌خورند. یکی از قهرمانانی که در این نشست به آن‌ها پرداخته خواهد شد، گونه «آدم‌های زیادی» است. نمایندة این گروه از قهرمانان، شخصیت اصلی رمان یعنی یوگنی آنگین است. هر چند تورگنیف در اثر «دفترچه یادداشت آدم زیادی» در سال 1850، این شخصیت را به تصویر کشیده است، اما ورود این قهرمان به‌ادبیات روسیه از طریق آثار پوشکین و با اثر مشهور یوگنی آنگین صورت می‌گیرد. بررسی یوگنی آنگین، به عنوان نمایندهْ این گونه از قهرمانان ادبی، گروه دیگری معرفی می‌شود که می‌توان آن را نمایندة نسل طلایی نامید. این گروه از قهرمانان جایگاهی هم‌رده با آنگین دارند، با بررسی شخصیت آن‌ها، سعی کردند توضیح روشنی از هر دو گروه، با استفاده از تشابهات موجود، ارائه گردد.

صفحه اصلی اخبار سایت گزارش همایش ها نقد و بررسی رمان شعری «یوگنی آنگین» اثر آلکساندر پوشکین